کارهایی که در خانه انجام نمی دهیم!

18 دی،1395

1. استفاده از چمن در فضای سبز و باغچه به لحاط بسری بسیار زیباست ولی در مناطقی که درگیر کم آبی هستند و یا کوهستانی و سردند بکار بردن چمن در فضای حیاط کار درستی نیست . اما می توان یک راه حل خوب جایگزین این فضاها کرد . بجای بکار بردن چمن طبیعی از چمن مصنوعی استفاده کنید این کار باعث زیبا شدن باغچه خانه می شود و در عین حال نیازی به آب هم ندارد . البته باید خاطر نشان کرد کرد که به لحاظ ظاهری تفاوتی با طبیعی آن ها ندارد.

2. در سرویس خواب از یک کاور برای لحاف استفاده کنیم . اینکار باعث می شود که قادر باشیم هر روز ملافه را تعویض کنیم بدون اینکه لحاف شما کثیف شده باشد.

3. اگر حیوان خانگی دارید . ممکن است موی آنها برای شما آزار دهنده باشد . برای پاکسازی مو از سطح زمین می توانید قبل از خارج شدن از خانه از جارو برقی اتوماتیک استفاده کنید ، که در نبود شما همه جا را پاک کرده بدون اینکه شما را به زحمت اندازد.

4. چاپ کردن عکس برای برخی افراد کار سختی است . چون نیاز به وقت و هزینه دارد .

ما یک کار جالب را پیشنهاد می کنیم اگر دستگاه پرینتر خانگی دارید می توانید با همین وسیله عکس ها را پرینت کرده و بر روی سطحی از دیوار کنار هم بچسبانید . در نهایت شما یک پوستر و یا آلبومی عکس هایتان دارید که لحظات خوب را به شما یادآوری می کند.

5. سوپر مارکت ها در آشپزخانه معمولا تا وقتی زیبا هستند که تمام محصولات درون آن پر باشند .

برای مثال بطری های شیشه ای سس و یا شربت استفاده نشده و یا ظرف اسپاگتی و یا پاستا مرتب و استفاده نشده است . شما می توانید از یک تکنیک ساده استفاده کنید برای مثال ظروف شیشه ای مادامی که تمام شد پیش از خرید مجدد از مایعی رنگی پر شده و در جایگاه قرار بگیرند تا محصول دوباره خریداری شده و جایگزین شود.

6. ظروف را حتما بعد از شستشو با دست خشک کنید .اینکار عمر ظروف را بیشتر می کند و در موقع استفاده ظرف شما براق و تمیز جلوه می کند . این کار برای این است که رسوبات آب معمولا بصورت لک های زشت بر روی ظروف باقی می مانند.

7. برنامه های روزانه مربوط به خانه را سعی کنید کامل انجام دهید .اگر فکر می کنید کارها زیاد است و زمان زیادی می برد .به این فکر کنید که چه قدر نسبت به خودتان و انجام کارها واقع بین هستید . انجام تمای کارهای خانه با نظم بعد از مدتی احساس خوبی به شما می دهد . از طرف دیگر شما می توانید هر لحظه پذیرای مهمان باشید.