نکاتی در مورد رنگ بنفش

18 بهمن،1395

بیشتر افراد فکر می کنند بنفش رنگی است برای دختران جوان مناسب است اما این فکر کاملا اشتباه است . رنگ بنفش نباید فقط در اتاق استفاده شود و مخفی باشد . این رنگ می تواند برای آشپزخانه و نشیمن هم مناسب باشد . در این مقاله می توانید با ما همراه باشید تا این تفکر را تغییر دهیم.

خیلی خوب است که از ویژگی های خوب این رنگ در یک فضای خاص استفاده کنیم برای مثال این رنگ می تواند فضا را لوکس ، شیک ، مدرن ، دنج و صمیمی  کند . تطبیق پذیری این رنگ نیز می تواند این رنگ پرانرژی را با رنگ هایی مثل نقره ای ، نارنجی ، سبز ، سفید و مشکی هماهنگ کند .

یک آشپزخانه ساده بدون هیچ ویژگی متمایز ، در صورت بکار رفتن رنگ بنفش در مبلمان یا حتی کاشی آن می تواند به یک محیطی منحصر به فرد تبدیل شود که انسان را به آشپزی ترغیب کند  و حتی اشتهای افراد را تحریک نماید.

 با جسارت می توانید رنگ بنفش تیره و قوی را در اتاق خواب استفاده کنید تا احساس قوی این رنگ را برای کرکتر دادن به فضا بکار ببرید.

رنگ بنفش شاید انتخاب اول شما برای دکوراسیون فضا نباشد اما در نهایت ، این رنگ جزو انتخاب های اول شما در بین ایده های مختلف خواهد بود .

طراحان و دکوراتورها معمولا این رنگ هوشمند را برای فضاهای مدرن , لوکس و لاکچری استفاده می کنند .

این رنگ قدرت زیادی در تحریک احساسات افراد دارد و قطعا می تواند با بر خلق و خوی ما تاثیر گذار باشد . قدرت زیاد این رنگ را می توان با ترکیب رنگهای مختلف کنترل کرد .

اگر هدفتان این است که بنفش را با ظرافت بکار ببرید و در عین کم بودن جلوه داشته باشد با رنگ سفید ترکیب کنید . این ترکیب برای اتاق بسیار مناسب است . برای فضاهای کوچکتر می توانید این رنگ را با قرمز تیره و صورتی چرک ترکیب کنید.

در ترکیب رنگ بنفش دقت کنید . بهتر است این رنگ را فقط با یک رنگ در سطوح کلی ترکیب کنید . از ترکیبات دیگر به عنوان ادویه و بسیار کم استفاده نمایید . برای مثال ترکیب رنگ بنفش و کرم خاکستری به طور کلی در این فضا استفاده شده اند و باقی رنگ ها در مقدار کمی نسبت به حجم زمینه انتخاب شده اند .