نکاتی درمورد فضای غذاخوری

30 بهمن،1395

چیدمان و مکان یابی میز غذاخوری در خانه بسیار مهم است . برای یافتن مناسبترین ایده برای میز غذاخوری خانه به نکات زیر توجه کنید.

  1. دسترسی فضای غذاخوری به آشپزخانه از نوع درجه اول است یعنی میز غذاخوری باید در نزدیکترین جا به آشپزخانه باشد. این کار به این دلیل است که برای چیدمان غذا مسافت زیادی طی نشود ، اینکار باعث سرد شدن غذا می گردد و اینکه برای چیدمان غذا مجبور نباشیم از فضای تلوزیون و یا فضای پذیرایی (جلوی مهمان ها) عبور کنیم .
  2. دکوراسیون فضا و میز غذاخوری از رنگهای اشتها آور استفاده شود .
  3. نورپردازی میز غذاخوری باید گونه ای باشد تا تمام تمرکز افراد به روی میز و غذاها باشد به علاوه اینکه افراد به راحتی بتوانند روی میز و غذاها را ببینند یعنی کم نور نباشد .
  4. انتخاب شکل میز غذاخوری باید مناسب با فضا باشد . یعنی برای مثال در یک فضای مستطیل میزی با شکل مستطیل و برای با شکل مربع می توانید مربع و یا دایره استفاده کنید.
  5. ابعاد میز باید متناسب با ابعاد فضا باشد یعنی برای دور میز شما حداقل 90 سانت فضا برای رفت و آمد نیاز دارید و نسبت به تعداد افراد خانواده به اضافه 2 صندلی اضافه انتخاب شود ، برای مثال برای یک خانواده 4 نفره یک میز 6 نفره مناسب است ، دو صندلی اضافه برای میهمان های احتمالی .  
  6. بهتر است برای روی میز از گلهای طبیعی استفاده کنیم تا طراوت را به فضا آورد وحس شادمانی و رضایت در افراد بوجود آورد .