قدم هفتم تا عید!

09 اسفند،1395

در این قدم از آموزش های چند قدم تا عید به گل آرایی خانه در روزهای اول سال می پردازیم. در فصل بهار گل های متنوع و زیبایی دارد اما برخی از این گلها برای ما ایرانی ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد که با آن به تزیین سفره هفت سین و خانه می پردازیم. گلهایی مثل لاله ، سنبل و ... 

حال به چند ایده جالب در این زمینه توجه کنید.

1. برای زیبایی و طراوت خانه می توانید گلهای بهاری را در تنگ آبی قرار دهید . البته باید دقت کنید که گل در برخورد با آب عمرش کم خواهد شد اما برای حل این مسئله می توانید مطابق شکل زیر عمل کنید.

زیر ساقه گل را کیسه هوا قرار دهید تا از تماس مستقیم آن با آب جلوگیری شود.

2. در این ایده شما می توانید ظریفی دلخواه انتخاب کرده و گل های بهاری را مطابق زیر درون ظرف قرار دهید و برای زینت میز غذاخوری از آن استفاده کنید.

برای درست کردن این دسته گل زیبا شما می توانید ظرفی مناسب انتخاب کرده و مطابق شکل با استفاده از چسب کاغذی تقسیم بندی بر روی لبه ظرف ایجاد کنید .

در مرحله بعدی شما می توانید گل ها را با سلیقه خود انتخاب و  در تقسیمهای ایجاد شده قرار دهید . 

3. گل سنبل سفره هفت سین معمولا در گلدان های کوچک و در خاک قرار دارد . شما می توانید با استفاده از ظرف بلند شیشه ای و خاک های ژلاتینی این گل زیبا را گونه ای متفاوت در هفت سین امسال قرار دهید.

 

 

 

 

4. در این ایده شما با استفاده از میوه ها و سبزیجات می توانید ظرف گلدانی زیبا داشته باشید.

برای این ایده شما به دو گلدان شیشه ای احتیاج دارید . یکی کوچک و دیگری بزرگ و به شیوه زیر عمل کنید :

ظرف کوچکتر را از گلهای رنگارنگ پر کنید و داخل ظرف بزرگتر قرار دهید . فاصلیه بین دو ظرف شیشه ای را از برشهای لیموی تازه پر کنید.

برای این گلدان کلمی شما به یک گلدان پر از گل لاله نیاز دارید و یک کلم برگ! دقت کنید اندازه قطر گلدان از قطر کلم کوچکتر باشد.

به اندازه ابعاد گلدان فضایی را در کلم خالی کنید و گلدان را در آن قرار دهید.