قدم نهم تا عید

11 اسفند،1395

سبزه از موارد سفره هفت سین است و معمولا افراد برای تهیه سبزه به بازار رجوع می کنند و سبزه های آماده گندم و یا ماش را تهیه می کنند ، ما در قدم نهم قصد داریم شما را با انواع سبزه ها و طرز تهیه آنها آشنا کنیم .

در ابتدا باید بگوییم که با هر دانه ای می توان سبزه تهیه کرد در حالی که افراد فقط گندم و یا ماش یا عدس را برای سبزه مناسب می دانند و این در حالی است که سالیانه در ایام عید هزارن کیلو از گندم مصرفی افراد که نان از تهیه می شود بعد از اتمام تعطیلات دور ریخته می شود . شاید بهتر باشد امسال را با آگاهی و سلیقه شخصی سبزه امسال را تهیه کنیم.

دانه هایی مانند تخم آفتابگردان ، تخم شربتی ، هسته مرکباتی مانند پرتقال و یا نارنج می توانند برای تهیه سبزه از آنها استفاده کرد.

طرز تهیه جوانه 

طرز تهیه سبزه به این صورت است که دانه مورد نظر را در مقداری کمی آب قرار می دهید تا جوانه بزند بعد آن را به ظرف مورد نظر منتقل کرده و پارچه ای مرطوب را روی آن می اندازیم تا به مرور زمان بلند و بلند تر شود.

طرز تهیه جوانه از هسته مرکبات 

در ابتدا هسته مرکبات را در مقدار کمی آب قرار می دهیم تا زمانی که پوسته هسته از دانه جدا شود .

در مرحله بعدی دانه ها را از پوسته جدا کرده و روی سطح خاک قرار می دهیم و روی آنها را با سنگ ریزه پر می کنیم . بعد از مدتی جوانه ها از بین سنگ دیده می شود و کم کم بلند می شود.