رنگ خاکستری بژ در دکوراسیون

18 دی،1395

رنگ های تم خاکستری در سالهای پیش از دهه 90 میلادی به عنوان رنگی خنثی و در حاشیه رنگهای دیگر مورد استفاده قرار می گرفت اما از دهه 90 به این این طرف دیزاینرها و طراحان داخلی بیشتر به رنگ بژ هویت داده و با یک نگاه تازه در طرحهای خود مورد استفاده قرار دادند . در این مقاله می خواهیم ببینیم در قرن 21 چگونه بژ رنگی پرکاربرد شده است .

به رنگ بژ یک شانس دوباره بدهید!

افرادی که رنگ بژ را نمی پسندند آن را خسته کننده و یکنواخت می دانند . این رنگ می تواند تسکین دهنده , مرموز رسمی یا کژوال باشد و می تواند به عنوان یک ابزار برای خلق یک اثر جسورانه و متفاوت باشد .

اساسا رنگ بژ همان رنگ قهوه ای بسیار روشن است . البته به گفته برخی این رنگ روشن شده سفید است یعنی وقتی که نور به سفید اضافه شود و یا برخی دیگر رنگ خاکی و یا کرم گرم می دهنند این رنگ مقداری زرد و یا صورتی دارد که در تونهای مختلف در هر فضایی مورد استفاده قرار می گیرد.

بهتر است رنگ های مدرن , پرانرژی و هویت دار را به پالت رنگ های خاکتری و بژ وارد کنیم . ترکیب این رنگ ها می تواند حال تازه ای به دکوراسیون فضای خانه ما بدهد .

یکی از طراحان حوزه دکوراسیون Briggs معتقد است که رنگ بژ زمانی بیشتر خودش را نشان می دهد که با رنگ قهوه در فضا مورد استفاده قرار بگیرد . در وقع او می گوید رنگ بژ باید با رنگی قی و با کنتراست با ترکیب شود تا جلوه پیدا کند .

رنگ بژ در تضاد با رنگ سیاه و سفید هم جلوه خوبی به فضا می دهد . اگر علاقه ای به تضاد سیاه وسفید ندارید می توانید با رنگ های تیره تر امتحان کنیم .

بژ در ترکیب با رنگ آبی می توانید ترکیبی لوکس را بوجود آورد . در کنار رنگ سرد سفید و گرمای رنگ قهوه ای رنگ بژ رنگی خنثی برای ترکیب با رنگ های مختلف است .آبی از آن دسته از رنگ هاست که در ترکیب با بژ نتیجه بسیار خوشایند خواهد بود.

رنگ خاکستری بژ در ترکیب با چوب طبیعی می تواند گرمای لازمه در متعادل کردن فضا را بدست آورد .