دکوراسیون زمستانی!

10 آذر،1395

دکوراسیون زمستان با توجه به سردتر شدن هوا باید گرمتر شود ، این گرما از تغییر در چیدمان , رنگ و دکوری ها می تواند بوجود آید .

حال به نکات زیر توجه کنید .

  1. فاصله مبلمان را کم کنید . نزدیکتر شدن مبلمان به هم علاوه بر ایجاد صمیمیت بیشتر گرمای بیشتری را القا می کند .
  2. در دکوراسیون زمستان حتما از فرش استفاده کنید . فرش محیط را گرمتر می کند . اگر مایل نیستید در دکوراسیون فضای پذیرایی از فرش استفاده کنید حتما آنرا در نشیمن و اتاق تلویزیون بگنجانید .
  3. اگر شومینه دارید می توانید در کنار آن از یک کاناپه یا نیمکت استفاده کنید که روی آن کوسن هایی با پارچه شاد باشد. وقتی از کار روزانه خسته می شوید این قسمت از خانه بهترین مکان برای استراحت و خوردن یک فنجان چای و یا قهوه در کنار خانوادتان است.
  4. گیاهان سبز را در دکوراسیون زمستانه از یاد نبرید و گیاهانتان را در معرض دید بیشتر قرار دهید.
  5. می توانید برای القای حس گرما و صمیمی تر شدن فضای خانه از رومبلی و یا رومیزی با رنگ های همخوان با دکوراسیون خانه استفاده کنید .
  6. رنگ های گرم نظیر ، قرمز ، نارنجی و یا مسی را بیشتر در دکوراسیون استفاده کنید .
  7. از میوه های زمستانی نظیر انار و یا خرمالو برای تزیین روی میز می توانید استفاده کنید .

8. از کوسن های با رنگ های گرم و تند و تیره روی مبلمان استفاده کنید .

9. چیدمان مبلمان را حول شومینه و یا وسایل گرمایی بچینید .
10. از شمع برای تزیین استفاده کنید و بهتر است آنها را در کنار یک گلدان قرار دهید . اینکار انرژی خوبی به فضا می دهد و در عین حال نیز نور و گرمای دلچسبی دارد . برای زیباتر شدن می توانید از آیینه برای انعکاس بیشتر استفاده کنید .

11. برای لوستر و آباژور از نور زرد استفاده کنید ، نورهای سفید فضا را سرد و حس خستگی به شما می دهد .

12. از پارچه های پشمی برای روی بخشی از مبل می توانید استفاده کنید اینکار حس گرمای بیشتری به فضا می دهد و در عین حال در مواقع احتیاج می تواند مورد استفاده قرار گیرد .

13. پرده های ضخیم خیلی برای گرم شدن فضای خانه و جلوگیری از هدر رفتن انرژی موثر هستند . سعی کنید با فرارسیدن فصل سرما لایه ای ضخیم روی پرده قرار دهید .