دکوراسیون اتاق کار

17 مهر،1395

برای بالا بردن بازدهی در طول استفاده از اتاق کارتان در خانه  اتاق کار در منزل معمولا در سبکی متفاوت با کل خانه دکوراسیون می شود بنا به دلیل نوع فعالیت که در ان صورت می گیرد و وسایل و مبلمانی که در این فضاها استفاده می شود . با وجود این تفاوت برای تزریق انرژی در اتاق کار و همینطور بازدهی کاری بیشتر از فضا 7 نکته زیر را به یاد داشته باشید .

1. رنگ اضافه کنید .

رنگ در فضا تاثیر زیادی در مود افراد دارد . رنگ های تیره ، کدر و مرده برای فضای اتاق کار مناسب نیستند . سعی کنید با اضافه کردن رنگ در فضا روح مکان را درآن تقویت کنید . می توانید در قالی ، پرده و یا قاب عکس از رنگ های شاد استفاده کنید و یا حتی در ورق هایی که کارهای مهم را روی آن می نویسید .

2. چیزهایی که دوست دارید را در اتاق کار داسته باشید .

مجموعه ای از چیزهایی که دوست دارید را در فضای کار اضافه کنید مانند قاب عکس خانوادگی و یا عکسی از لحظه ای خاطره انگیز یا اجسام و وسایلی که دوست دارید شاید یک مجسمه و یا یک شی زیبا

در واقع این وسایل انگیزه ها و انرژی کاری شما را افزایش می دهند . علاوه بر آن زمان طولانی تری را می توانید در اتاق کار باقی بمانید .

3. مرتب باشید .

برای تمامی وسائل کار جای مخصوص خود داشته مثلا مداد و قلم ها را در یک جا قرار دهید تمام وسایل و کاغذ های کارتان را در قفسه ، کمد و کشوهای مجزا قرار دهید تا در استفاده سردرگم نشوید . این نظم باعث می شود با آرامش خاطر به کارهایتان برسید .

4. چیدمان قدیمی اتاق را تغییر دهید .

اگر احساس می کنید اتاق کارتان جذاب نیست و احساس خوبی در آن ندارید گاهی چیدمان آن را تغییر دهید مثلا میزتان را رو به پنجره قرار دهید یا وسیله ای جدید خریداری کنید حتی کوچک و مثل لوازم تحریر و یا صندلی کارتان یا یک گلدان سبز جدید برای میزتان

5. از گیاهان استفاده کنید .

گیهاهان انرژی را در فضا افزایش می دهند و روح زندگی را به جریان می اندازند . استفاده از گیاهان در رنگ های مختلف می توانند روحیه شما را بلا برده و راندمان کاریتان را افزایش دهند .

6. یک آینه آویزان کنید .

اگر اتاق کار شما کوچک است و یا نور کافی ندارد می توانید از آینه برای انعکاس نور بیشتر در فضا استفاده کنید مخصوصا اگر در دیوار روبروی پنجره آویزان کنید این انعکاس بیشتر می شود .